Simülasyon Nedir? & Sistem Simülasyonu – yüceLaydın

— Hide menu

Simülasyon Nedir? & Sistem Simülasyonu

Sistem nedir?

Sistem aralarında belirli bir amaca yönelik ilişkiler olan bileşenler toplamıdır.

Simülasyon nedir?

Gerçek hayattaki bir sistemin davranış olarak benzerinin yaratılması.
Bilgisayar oyunları
Uçak simülatörleri
Maketle bina davranışının incelenmesi
Gemi tasarımı
Otomobillerin güvenlik tasarımı

Model nedir?

Doğrudan gözlemlenemeyen bir şeyi görselleştirmeye yarayan bir tanım ya da analoji

Sistem Simülasyonu?

Simülasyon, gerçek sisteme ilişkin modelin tasarlanması, kurulan bu model yardımıyla deney yaparak sistem davranışlarının incelenmesi ya da sistemin daha iyi çalışmasını sağlayacak çeşitli stratejilerin geliştirilmesi sürecidir.

download »


Instagram

Endüstri Mühendisi Yücel AYDIN

5 Responses to “Simülasyon Nedir? & Sistem Simülasyonu”

 1. Adil ÖNAL dedi ki:

  Merhaba._Bilmiyorum benim sorunuma yardımcı olabilir misiniz?Benim bir ödevim var.Uçak ve gemi simülasyonları sistemleri hakkında araştırma yapıp 30 sayfa kadar bir kitap yazmam gerekiyor.Googleden gemi ve uçak simülasyonu sistemleri hakkında araştırma yaparken bu siteye girdim rasgele ve simülasyonla alakalı birşeyler gördüm.Bir umut diyerek size sormak istedim.Elinizde uçak ve gemi simülasyonuyla alakılı bigi ya da farklı birşeyler var bana yardımcı olabilir misiniz?Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • yuceLaydin dedi ki:

   Merhaba, size yardımcı olmak isterdim ama maalesef uçak ve gemi simülasyonu ile ilgili herhangi bir dökümana sahip değilim.

 2. Adil ÖNAL dedi ki:

  Öncelikle size çok teşşekkür ederim sorumu yanıtladığınız için.Son kez bişey daha sormak istiyorum önerebileçeğiniz bir yer var mı acaba?

  • yuceLaydin dedi ki:

   Uçak ve Gemi simülasyon sisteminin kapsamını biraz açar mısınız?.. Yam olarak istediğiniz bir Uçak ya da Gemi Simülasyon Çizimi mi yoksa iniş ve kalkış saatlerinin olduğu bir sürecin simülasyonu mu?..

 3. Adil ÖNAL dedi ki:

  Şöyle söyleyeyim inanın bende bilmiyorum.Hocayı okulda bir yakalasam sorcam.Verilen ödevde konu başlığı şöyle yazıyor (Simülasyon sistemleri (gemi ve uçaklarda)).Bende burdan ne anladıysam onu yapmaya, araştırmaya çalışıyorum.

Eğlence