RFID Sistem Entegrasyonu – yüceLaydın

— Hide menu

RFID Sistem Entegrasyonu

Radio Frequency Identification (RFID) “Radyo Frekanslı Tanımla” canlıları ya da nesneleri radyo dalgaları ile tanımlamak için kullanılan teknolojilere verilen genel isimdir.

Bitirme Tezim için AKG Gazbeton A.Ş. nin açık hava deposuna kurulması düşünülen RFID sisteminin kurulması adına hazırlamış olduğum bir çalışma..

RFID Teknolojisi Nedir?

Tedarik Zinciri Yönetiminde RFID sisteminin isletmelere sağlayacağı faydaların içeriğini anlayabilmek, diğer bir deyişle RFID sisteminin mantığını anlayarak bunun isletme uygulamalarına nasıl yansıtılacağının mimarisinin çıkartılabilmesi için öncelikle sistemin imkan, kabiliyet ve çalışma özelliklerinin bilinmesine ihtiyaç vardır. RFID, radyo dalgalarını kullanarak üzerindeki bir objenin ya da insanın kimlik bilgilerini nümerik bir seri numarası olarak ileten sistemlerin genel adıdır. Bu kablosuz sistemler temas etmeden ve hatta görünür dahi olmadan okuma imkanı vermektedir ki bu özelliği ile üretim ve barkod gibi geleneksel teknolojilerin kullanılamadığı zorlu ortamlarda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. RFID teknolojisinde temel olarak RFID etiketi ve RFID okuyucusu en kritik bileşenlerdir. Bunlara ayrıca RFID yazıcısı, RFID anteni, sistemin kullanacağı yazılımı ekleyebiliriz.

download »


Instagram

Endüstri Mühendisi Yücel AYDIN

3 Responses to “RFID Sistem Entegrasyonu”

  1. betul dedi ki:

    rfid teknolojisi , hayatımızı kolaylaştırıyor gerçekten. Yazı için teşekkürler..

  2. yuceLaydin dedi ki:

    you're welcome..

    RFID is very important system..i like it :))

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Eğlence