VII. Lojistik Vaka Yarışması’nda Finalistler Belli Oldu – yüceLaydın

— Hide menu

VII. Lojistik Vaka Yarışması’nda Finalistler Belli Oldu


7’ncisi düzenlenen Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması’nda 184 ekip arasından finale kalan 5 ekip belirlendi. Mars Logistics sponsorluğunda Lojistik Derneği (LODER) tarafından 7’ncisi düzenlenen Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması’nda

bu yıl yarışan 184 ekip arasından finale kalan 5 ekip jüri tarafından belirlendi. Türkiye’nin dört bir yanından toplam 1000’e yakın üniversite öğrencisinin katıldığı yarışmada,

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği,

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Endüstri Mühendisliği,

Anadolu Üniversitesi Endüstri Mühendisliği,

Ege Üniversitesi İktisat,

Kırıkkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği

bölümü öğrencileri finalde yarışmaya hak kazandı.

Bu yıl yine üniversite öğrencilerinin büyük ilgisi ile karşılaşan yarışmada, kendilerine verilen vakalara çözüm bularak yarışan 184 ekipten finale kalan 5 ekip Haziran ayında final için İstanbul’da bir araya gelecek.
Final haziranda İstanbul’da

Türkiye’deki bütün üniversitelerin katılımda bulunduğu yarışmada, İstanbul dışından finale katılacak 5 ekibin ulaşım ve konaklama giderleri de, yarışmanın ana sponsoru olan Mars Logistics tarafından karşılanacak.

Finalistlerin aynı gün verilecek vakayı çözerek jüriye canlı sunum yapacakları final etabının sonunda, birinci olan ekip 3.000 TL olarak belirlenen ödülün sahibi olacak. İkinci olan ekip 2.000 TL, üçüncü ekip ise 1.500 TL ile ödüllendirilecek. Final yarışması sonucunda kazanan öğrencilere ödülleri, düzenlenecek bir tören ile verilecek.

İlk günden itibaren Mars Logistics’in desteği ile gerçekleştirilen Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması, sektörün gelişimine katkı sağlayacak nitelikli ve donanımlı insan kaynağının oluşmasına katkıda bulunmayı ve bu amaçla üniversitelerdeki potansiyeli açığa çıkarmayı hedefliyor.


Instagram

Endüstri Mühendisi Yücel AYDIN

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Eğlence