Hastane Acil Servis Simülasyonu – yüceLaydın

— Hide menu

Hastane Acil Servis Simülasyonu

ABC Hastanesinin acil servisinde iki tip hasta vardır. 1. normal hasta 2. acil hasta Hastalar  kayıt yaptırdıktan sonra sıralarını bekliyorlar. Acil bir hasta geldiğinde sıra beklemeden muayene oluyor. Muayene olan acil bir hasta yok ise normal hasta çağrılıyor ve muayene olur. Bu simülasyondaki amaç, acil hastalara öncelik tanımaktır.


Instagram

Download »

Endüstri Mühendisi Yücel AYDIN

13 Responses to “Hastane Acil Servis Simülasyonu”

 1. @l_baysal dedi ki:

  iyi günler yücel bey size bir şey danışabilir miyiz?
  Bizim projemizde 3 farklı birim var ve her birimin süreçleri aynı sadece süreleri farklı incelediğim örneklerde rotalar birbiriyle bağlantılı bizim hastalar ilgili yerlere gidecekler animasyon koymak zorunlu değil çok bilmiyoruz ancak proje olduğu için animasyon koymak istiyoruz sizce nasıl bir modelleme yapılabilir?çok teşekkür ederim

 2. @l_baysal dedi ki:

  evet sadece tek birime gidecekler sadece basic process kullanarak görsellik yapamaz mıyız?
  teşekkür ederim

  • yuceLaydin dedi ki:

   sadece Basis Process kullanaak animasyon yapamazsınız. neden? çünkü Advanced Transfer modüllerinden Station ve Route modüllerini kullanmanız gerekecek.

 3. @l_baysal dedi ki:

  anladım çok teşekkür ederim.

 4. @l_baysal dedi ki:

  İyi günler ,3 farklı birime gelen hastalar var bir birime gelen ler de2 bölüme ayrılıyor her birinin ayrı ayrı sayımını ve sürelerini recordla yapabiliyorum ancak bunların tek bir decide la birleşip tekrar cinsiyetlerine göre ayrılmalarını istiyorum record dan sonra decide kullanımı yanlış sonuç çıkartabilir mi? ilk denediğimde alakasız çıkmıştı ancak başka bir yolu var mıdır?

  • yuceLaydin dedi ki:

   herhangi bir sorun yaratmaz. Sonuçta Record da sayımı yapıldıktan sonra Decide a gidiyor.
   Sayım yapmak istiyorsanız Animate araç çubuğundaki Variable ı kullanada bilirsiniz..

 5. @l_baysal dedi ki:

  teşekkür ederiz yardımlarınız için

 6. @l_baysal dedi ki:

  iyi günler yücel bey tekrar ben ancak önemli bir sorun var modelde gerçek veriler yokken çalışıyordu ancak gerçek verileri girmeye başladığımızda hep aynı hatayı verior. Maximum of 150 entities exceeded. hatası verior sorunu çözemedik hata yok ama nedenini anlayamadık.

  • yuceLaydin dedi ki:

   sitememde 150 den fazla entities var ise sistem hata verir. Gerçek değerler büyük değerler ise sistemin bir yerinde darboğaza neden olmuş olabilir. Bu darboğazı bulmalısınız. değerleri küçültüp tekrar çalıştırmayı deneyin. Ya da bir modülle ufak bir hata yapmış olabilirsiniz. iyi kontrol edin..

 7. @l_baysal dedi ki:

  Bir de şu an sadece 1 çıktı oluyor diğer entityler disposa ulaşmıyor

 8. cansu dedi ki:

  iyi günler yücel bey ,size birşey danışmak istiyordum.
  Simulasyonu çalıştırdıktan sonra her bir processin ortalama servis zamanını (kayıt,muayene gibi) ayrı ayrı nereden görebilirim ?

 9. yuceLaydin dedi ki:

  simülasyona Veriable ekleyip experission yazan yere islem suresi yazarak görsel olarak da islem suresini görebilirsiniz. Bunu diğerleri için deyapabilirsiniz…

Eğlence